KONTAKT

BLOG

11 maja 2023

Krounchasana pozycja czapli

Lubię takie asany, które angażują jak najwięcej mięśni, możemy zaobserwować w nich zależność poszczególnych części ciała, których nie zauważamy w codziennym życiu. Prosty przykład: ból dolnych pleców, a osłabienie mięśni pośladków i brzucha (spowodowane min. siedzącym trybem życia). Tę zależność widzimy kiedy podczas opuszczania nóg w leżeniu na plecach, dolny odcinek kręgosłupa mocno odrywa się tworząc "tunel". W psie z głową do dołu kiedy chcemy rozprostować nogi, to zaokrąglają nam się plecy! I można tak wymieniać prawie bez końca. 

Pozycja Czapli inaczej Krounchasana wymaga mocno rozciągniętych tyłów nóg, ale i elastycznych bioder oraz rozluźnionych pleców. Przygotowując się do pozycji oraz wchodząc w nią obserwujcie ciało! Zobaczcie co Was ogranicza, jakie mięśnie wymagają rozciagnięcia, a jakie wzmocnienia. Nie zapominajcie o rozgrzewce!

 

 

 

 

Przygotowanie do pozycji:

Pozycje, które pomogą nam przygotować ciało do Krauncasany:

- virasana,

Parsvottanasana

Supta padangusthasana

Balasana

 

Rolowanie, które pomoże nam przygotować ciało:

rolowanie tyłów nóg

- rolowanie wewnętrznej części uda

- rolowanie przodu i boku uda

- rolowanie pleców

 

Wprowadzenie do pozycji:

Siadamy jedną nogą w virasanie dobrze jest przejśćdo tego siadu poprzez klęk jednonóż i wypchnięcie bioder (zdjęcie nr 1) - zwracamy uwagę na stopę, aby jej palce nie były przekrzywione w stronę pośladków. Jeżeli ten siad nie jest dla nas komfortowy podkładamy pod pośladek ręcznik, koc lub kostkę do jogi.  Drugą nogę uginamy w kolanie, chwytamy za stopę lub używamy paska i podnosimy w górę. Ważne, aby starać się utrzymywać proste plecy! Nie przyciągajcie nogi na siłę kosztem zaokrąglenia pleców. Tutaj mniej znaczy lepiej! Pozycję wykonujemy na jedną i drugą nogę.

 

Korzyści:

Rozciąga tyły nóg, stopę i kostki. Rozciąga boki ciała i plecy. Masuje narządy wewnętrzne. Fajnie wygląda i daje satysfakcję!!

 

NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
ZAPISANO!
PROSZĘ PODAĆ POPRAWNY ADRES EMAIL!

© 2023 ROCK YOGA — Sylwia Braszczyńska

SOCIAL MEDIA

Napisz do mnie lub zadzwoń:

kontakt@rockyoga.pl

+48 608 870 504 

yoga, joga, yoga Gdańsk, joga Gdańsk, yoga trójmiasto, joga trójmiasto, zajęcia jogi, zajęcia yogi, rolowanie, zajęcia rolowania, rozciąganie, zajęcia, ćwiczenia, Gdańsk, Sopot, gdynia, trójmiasto, trener, trenerka, instruktorka, instruktor, jogi, joga, yogi, yoga