KONTAKT

BLOG

13 maja 2023

Parivrtta trikonasana

Parivrtta trikonasana - trójkąt skręcony, trójkąt odwrócony. Dla mnie to jedna z podstawowych asan jogi. Wymaga rozciągniętych i stabilnych nóg, wyciągniętych boków ciała, otwartej klatki piersiowej i mobilnych bioder. Intensywnie skręca ciało masując narządy wewnętrzne. Warto, a nawet trzeba dobrze się do tej pozycji przygotować:

 

Przygotowanie:

Pozycje, które pomogą nam przygotować ciało do Parivrtta trikonasany:

-Trikonasana

- Skręt w Svastikasanie

Parsvottanasana

Balasana

 

Rolowanie, które pomoże nam przygotować ciało:

rolowanie tyłów nóg

- rolowanie wewnętrznej części uda

rolowanie pleców

- rolowanie klatki piersiowej

 

Do Parivrtta trikonasany możemy wejść z Parsvottanasany lub podobnie jak do Trikonasany. Oba sposoby są dobre. Najlepiej wypróbujcie dwie wersje i wybierzcie tę, która jest dla Was lepsza! 

 

Wprowadzenie do pozycji:

Stajemy w Tadasanie wykonując duży krok w przód prawą nogą. Mając prawą nogę z przodu i lewą z tyłu skręcamy nogę z tyłu lekko na zewnątrz (w prawo). Obie nogi są proste w kolanach i tak jak Parsvottanasanie pracują mocno, abyśmy byli stabilni! Teraz saramy się skręcić tułów w prawą stronę - im mocniej skręcimy okolice pępka tym lepiej! Pamiętajmy, że szyja i klatka piersiowa skręcają się swobodnie, ale dolna część tułowia już nie. Warto wygenerować mocny skręt w okolicach brzucha, aby reszta ciała swobodnie się skręciła.  Odkładamy lewą dłoń po zewnętrznej stronie prawej nogi (jeżeli mamy problem z zakresem ruchu używamy klocka do jogi). Drugą rękę unosimy w górę i kierujemy na nią wzrok. Staramy się mocno wyciągać boki i swobodnie oddychać. 

 

Korzyści:

Mocny skręt masuje narządy wewnętrzne, niweluje również ból kręgosłupa. Sprawia, że biodra stają się bardziej ruchome, a klatka piersiowa elastyczna. 

 

 

  

 

NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
ZAPISANO!
PROSZĘ PODAĆ POPRAWNY ADRES EMAIL!

© 2023 ROCK YOGA — Sylwia Braszczyńska

SOCIAL MEDIA

Napisz do mnie lub zadzwoń:

kontakt@rockyoga.pl

+48 608 870 504 

yoga, joga, yoga Gdańsk, joga Gdańsk, yoga trójmiasto, joga trójmiasto, zajęcia jogi, zajęcia yogi, rolowanie, zajęcia rolowania, rozciąganie, zajęcia, ćwiczenia, Gdańsk, Sopot, gdynia, trójmiasto, trener, trenerka, instruktorka, instruktor, jogi, joga, yogi, yoga