KONTAKT

BLOG

zajęcia jogi w Gdańsku
28 czerwca 2023

Parsva Bakasana

 

Parsva Bakasana - kruk w wersji bocznej. To taki balans w skręcie lub skręt w balansie - taką nazwę nosiły warsztaty, na których poznałam tę asanę. Pozycja ta jest wymagająca, ale nie (tak jak się większości moich uczniów wydaje) dla rąk! Tutaj w grę wchodzi balans czyli siła mięśni głębokich, oddech czyli siła skupienia i spokoju ( mój największy problem) oraz odblokowanie się w głowie! Najlepiej przed przystąpieniem do tej asany dobrze opanować klasyczną Bakasanę i poprzedzić praktykę Parsva Bakasany serią skrętów. 

 

Przygotowanie

przykładowe asany i sekwencje:

Skręty:

- Skręt w Svastikanasnie

- Parivrtta Trikonasana

Parivrtta Parsvakonasana

 

Balanse:

-deska

-Bakasana

-Utthita hasta padangusthasana

-Wzmacnianie ramion dla średniozaawansowanych #climbyoga

 

Wprowadzenie do pozycji:

Do pozycji można wejść na kilka sposobów ja omówię mój ulubiony. Przechodzimy do klęku podpartego, nastepnie jedną stpę dajemy do przodu między dłonie. Wchodzimy jak do Parivrtta Parsvakonasany zdjęcie poniżej:

Następnie obie dłonie kładziemy po zewnętrznej stronie nogi. Przyciągamy tylną nogę do przedniej i uginając łokcie układamy ugięte nogi w kolanach powyżej łokcia (zdjęcie poniżej):

 

Korzyści:

Na pewno dużą korzyścią z tej pozycji jest to, że ją wykonaliśmy! To też jest ważne w jodze, ale nie najważniejsze. Poprawa naszego nastroju, motywacja do działania, dowartościowanie... jednak, aby trudniejsze asany wykonać trzeba do nich podchodzić! Nie bać się upadku czy porażki! Dodatkowo Parsva bakasana wzmacnia ramiona, jest intensywnym skrętem więc masuje nasze narządy wewnętrzne i przyczynia się do ich prawidłowej pracy. Daje również poczucie równowagi i stabilności.

 

To jak? Próbujemy Parsva Bakasanę?

 

NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
ZAPISANO!
PROSZĘ PODAĆ POPRAWNY ADRES EMAIL!

© 2023 ROCK YOGA — Sylwia Braszczyńska

SOCIAL MEDIA

Napisz do mnie lub zadzwoń:

kontakt@rockyoga.pl

+48 608 870 504 

yoga, joga, yoga Gdańsk, joga Gdańsk, yoga trójmiasto, joga trójmiasto, zajęcia jogi, zajęcia yogi, rolowanie, zajęcia rolowania, rozciąganie, zajęcia, ćwiczenia, Gdańsk, Sopot, gdynia, trójmiasto, trener, trenerka, instruktorka, instruktor, jogi, joga, yogi, yoga