KONTAKT

BLOG

09 października 2023

Rolowanie, a aktywność i trening 

Dotychczas pisałam o rolowaniu w kontekście ogólnym - pozytywne skutki rolowania to zmniejszenie bólu, większy zakres ruchu, szybsza regeneracja, lepszy sen, poprawa samopoczucia... Każdy z tych elementów zasługuje na osobny artykuł czy wyjaśnienie i może to kiedyś opiszę, ale nie wiem czy to przeczytacie.

 

Chciałaby poruszyć temat rolowania jako dodatku czy raczej uzupełnieniu treningów. Na zajęcia rolowania w Gdańsku przychodzą osoby, które: biegają (maratony, półmaratony, dłuższe biegi), wspinają się , jeżdżą na rowerze, trenują siłowo, pływają, trenują Triathlon... I to ma dla mnie ogromne znaczenie. Dlaczego? 

Wiem, że sportowcy są wymagający, znają swoje ciało i mają jego świadomość. Osoby, które chcą osiągnąć wynik przykładają wagę do każdego aspektu treningu: regularne ćwiczenia, dieta, regeneracja i... rolowanie! Tak, tak. Od moich podopiecznym ma  informacje, że treningi są bardziej wartościowe, a wyniki lepsze. Dlaczego? 

 

Zdrowe ciało = dobry trening

Dzięki rolowaniu mamy zdrowe, mobilne ciało zdolne do wykonywania ruchów. Jeżeli złapaliście kiedyś kontuzję, mieliście duże zakwasy czy poszliście na trening "połamani" wiecie, że choć bardzo byście chcieli dobrego treningu nie zrobicie. A w dzisiejszych czasach - wiadomo, każda minuta się liczy. Rolując się regularnie pozostawiamy nasze ciało w dobrej kondycji: pozbawiamy je bólu, zmniejszamy napięcia, poprawiamy krążenie. Dzięki temu każdy nasz trening będzie zrobiony na 100%

 

Większy zakres ruchu = lepszy wynik

Regularne rolowanie zwiększa zakres ruchu. Po co właściwie zwiększać te zakresy? Można zrobić głębszy skłon i dotknąć palcami podłogi, można zwiększyć zakres ruchu w biodrach i podnosić nogę wyżej lub stawiać dalej, można robić głębsze, pełniejsze przysiady oraz zwiększać zakres ruchu w wielu ćwiczeniach. 

 

Szybsza regeneracja między treningami = więcej dobrych treningów

Wdrażając rolowanie między sesjami treningowymi możemy liczyć na lepszą regenerację, oznacza to szybszy powrót na kolejny, dobry, pełnowartościowy trening! 

 

Zmniejszenie ryzyka kontuzji = zawsze gotowa(y) na trening

Wszystkie powyższe skutki rolowania składają się na bardzo ważną rzecz: zmniejszenie ryzyka kontuzji. Każdy kto uprawia sport wie, że jego najgorszym koszmarem jest KONTUZJA! Chcemy ryzykować, przekraczać granice, trenować do zajechania i jednocześnie zachować zdrowe silne ciało. Dzięki dodaniu rolowania do treningów to może się udać!

 

Kilka wskazówek:

-trening rolowania robimy PO TRENINGU WŁAŚCIWYM

-rolowanie to nie remedium na wszystko jest to dodatek: regularny trening, dieta, sen i dbanie o kondycję psychiczną to zestaw do sukcesu!

- wart rolować się dobre, tak, aby przyniosło to oczekiwane skutki. Jeżeli nie wiesz jak się rolować przeczytaj artykuł

możesz też wybrać spośród różnych artykułów na blogu te, które najbardziej odpowiadają Twojej dyscyplinie. Jeżeli jesteś z Gdańska zapraszam na zajęcia stacjonarne. Jeżeli nie, zapraszam na zajęcia online lub kontakt i zajęcia indywidualne!

 

 

 

NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
ZAPISANO!
PROSZĘ PODAĆ POPRAWNY ADRES EMAIL!

© 2023 ROCK YOGA — Sylwia Braszczyńska

SOCIAL MEDIA

Napisz do mnie lub zadzwoń:

kontakt@rockyoga.pl

+48 608 870 504 

yoga, joga, yoga Gdańsk, joga Gdańsk, yoga trójmiasto, joga trójmiasto, zajęcia jogi, zajęcia yogi, rolowanie, zajęcia rolowania, rozciąganie, zajęcia, ćwiczenia, Gdańsk, Sopot, gdynia, trójmiasto, trener, trenerka, instruktorka, instruktor, jogi, joga, yogi, yoga