KONTAKT

BLOG

05 lipca 2022

Skręt w svastikasanie

Skręt w svastikasanie czyli siadzie skrzyżnym  może być idealnym przygotowaniem do głębszych skrętów, ale sam w sobie również jest doskonałą asaną, która poprawia ruchomość kręgosłupa, rozciąga mięśnie przykręgosłupowe oraz przynosi ulgę przy bólach dolnych pleców. 

 

Przygotowanie do pozycji

Siadamy w siadzie skrzyżnym. Jeżeli to sprawia nam trudność siadamy na kocu lub dwóch. Postarajmy się siedzieć symetrycznie, tak, aby guzy kulszowe były obciążone jednakowo. Nie przechylajmy się na bok, ani w przód czy w tył. 

 

Unosimy ręce do góry wydłużając boki ciała, ale nie wyginając zbytnio odcinka lędźwiowego. Postarajmy pracować mięśniami brzucha - napnijmy je, aby dolne plecy były zabezpieczone. Niech zapracują mięśnie boków ciała.

Małe palce ciągną do sufitu, a kciuki skierowane są w tył.
 

 

Zaczynamy się skręcać w linii pępka. To tu na początku wygenerujmy siłę skręcającą. Kiedy maksymalnie skręcimy to miejsce niech następna skręci się klatka piersiowa. Na końcu skręcamy szyję . Jednocześnie ze skrętem kierujemy jedną rękę za udo, a drugą odpychamy się z tyłu (kładąc dłoń na podłodze lub na klockach), aby utrzymać prostą sylwetkę. 

Wraz z wdechem wydłużamy się mając uczucie ciągnięcia w górę, natomiast z wydechem pogłębiamy skręt. 

 

Dla bardziej skręconych wersja jak na poniższym zdjęciu z ręką założoną po wewnętrznej stronie uda. 

Pozycję tą wykonujemy oczywiście na jedną i drugą stronę!

 

NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
ZAPISANO!
PROSZĘ PODAĆ POPRAWNY ADRES EMAIL!

© 2023 ROCK YOGA — Sylwia Braszczyńska

SOCIAL MEDIA

Napisz do mnie lub zadzwoń:

kontakt@rockyoga.pl

+48 608 870 504 

yoga, joga, yoga Gdańsk, joga Gdańsk, yoga trójmiasto, joga trójmiasto, zajęcia jogi, zajęcia yogi, rolowanie, zajęcia rolowania, rozciąganie, zajęcia, ćwiczenia, Gdańsk, Sopot, gdynia, trójmiasto, trener, trenerka, instruktorka, instruktor, jogi, joga, yogi, yoga