KONTAKT

BLOG

30 października 2023

Slambhasana - pozycja świerszcza

Pozycja świerszcza to pierwszy krok do dobrego ułożenia ciała w wygięciach. Świetnie przygotowuje do innych, głębszych asan, a dla mnie kiedy "odkryłam na nowo" tę pozycję dzięki Partycji - Joginka.pl była rewelacyjnym ćwiczeniem wzmacniającym tyły nóg!

 

Salabhasana z pozoru łatwa jest wymagającą pozycją, w której ważne są: praca pośladków, otwarcie klatki piersiowej oraz rotacja i mobilność ramion. Mamy tu kombo pracy ciała. I to właśnie lubię. Spróbujcie w świerszczu wytrwać 30-40 sekund nie odpusczając pracy pośladków. 

 

Wprowadzenie do pozycji

Połóż się na brzuchu i wyciągnij ręce w tył (możesz spleść ręce w koszyczek). Zanim wykonasz pełną pozycję zrotuj ramiona w tył, tak aby jak najbardziej odsunąć ramiona od uszu. Skieruj łopatki w stronę pośladków. Teraz utrzymując tak górę zepnij mocno pośladki i to z ich siły unoś proste, wyciągnięte w tył nogi w górę. Unieś klatkę piersiową wyginając ciało w lekki łuk. Nie odpuszczaj pracy nóg i barków. 

Ważne, aby dolne plecy nie uciskały! Cała siła ma być w pośladkach!

 

Korzyści

Pozycja Świerszcza pomaga zmniejszyć ból pleców, rozciąga kręgosłup, mobilizuje barki, otwiera klatkę piersiową i wzmacnia nogi. Tak jak wcześniej wspomniałam regularnie praktykowana przygotowuje do trudniejszych wygięć. 

 

 

 

NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
ZAPISANO!
PROSZĘ PODAĆ POPRAWNY ADRES EMAIL!

© 2023 ROCK YOGA — Sylwia Braszczyńska

SOCIAL MEDIA

Napisz do mnie lub zadzwoń:

kontakt@rockyoga.pl

+48 608 870 504 

yoga, joga, yoga Gdańsk, joga Gdańsk, yoga trójmiasto, joga trójmiasto, zajęcia jogi, zajęcia yogi, rolowanie, zajęcia rolowania, rozciąganie, zajęcia, ćwiczenia, Gdańsk, Sopot, gdynia, trójmiasto, trener, trenerka, instruktorka, instruktor, jogi, joga, yogi, yoga