KONTAKT

BLOG

zajęcia jogi w Gdańsku
16 czerwca 2023

Sprzęt do rolowania

Na zajęciach Yoga Roll rolujemy się na rolerach, mini rolkach, mikro roleczkach, piłkach 8 i 12 cm oraz na duoballach. Sprzętu jest dużo, bo jesteśmy mniej lub bardziej pospinani i nasze oczekiwania i cele są różne: jedni chcą się rozciągnąć do szpagatu, a drudzy powolutku, delikatnie rozluźnić. Te kolorowe akcesoria pomagają mi, choć są to zajęcia grupowe, indywidualnie podejść do każdego z Uczestników i Uczestniczek. 

 

Nic więc dziwnego, że patrząc na te piękne "zabaweczki" pytacie mnie po zajęciach: "gdzie mogę to kupić" i "co mam kupić do domowego rolowania". 

 

Zazwyczaj piszę maile do każdego Uczestnika i Uczestniczki. Ale wygodniej będzie napisać o tym jeden artykuł.

 

1. Sprzęt do rolowania

Na zajęciach używamy sprzętu marki Blackroll. Dlaczego?

Po pierwsze to właśnie polscy przedstawiciele Blackroll (jest to niemiecka firma) robią najlepsze kursy dla trenerów, fizjoterapeutów i instruktorów, które uczą wykorzystania tych akcesoriów w pracy na zajęciach grupowych i indywidualnych. Kurs ten daje również podstawową wiedzę o powięzi. Jako absolwentka tego kursu otrzymałam "licencję na rolowanie" czyli tytuł Blackroll Trainer ID: T-8924

 

Po drugie sprzęt tej marki jest trwały, nie odkształca się, można go dezynfekować i czyścić (nawet w zmywarce!). Dla mnie ważne jest również to, że materiał nadaje się do recyklingu. Podsumowując: z rolek, których używamy na zajęciach ciągle ktoś korzysta, nawet kilka razy dziennie. Potrzebuję sprzętu trwałego, dobrego i solidnego, bo zależy mi na tym, aby dawać Wam najlepszą jakość sprzętu i najlepszą wiedzę. Sprzęt Blackroll jest jednak drogi - coś za coś. Najwyższa jakość wiąże się z ceną, ale...

 

... najważniejsze jest to, aby regularnie i konsekwentnie oraz dobrze technicznie rolować się, aby uzyskać rezultat. Pamiętajcie:

nie wystarczy kupić kremu z najwyższej półki, aby mieć piękną cerę! Trzeba go jeszcze używać!!

Tak samo jest z rolowaniem. Jeżeli chcecie ćwiczyć regularnie, ale nie chcecie przepłacać kupcie dobry roler np. z firmy 4Fizjo.

 

Poniżej zrobiłam zestawienie sprzętu, na którym rolujemy się na zajęciach w dwóch wersjach Blackroll i 4 Fizjo. Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Duża rolka

 

BLACKROLL (3 wersje):

-standard (standardowa twardość)

-med (miękka)

-pro (twarda) 

 

4 FIZJO (jedna twardość, standardowa)

 

Mini rolka

 

BLACKROLL

4FIZJO

 

Piłeczka 8 cm

 

BLACKROLL

4 FIZJO

 

Piłka 12 cm

 

BLACKROLL

4 FIZJO

 

Duoball (podwójna piłka)

 

BLACKROLL

4 FIZJO

 

Mikro rolka

 

BLACKROLL

 

 

NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
ZAPISANO!
PROSZĘ PODAĆ POPRAWNY ADRES EMAIL!

© 2023 ROCK YOGA — Sylwia Braszczyńska

SOCIAL MEDIA

Napisz do mnie lub zadzwoń:

kontakt@rockyoga.pl

+48 608 870 504 

yoga, joga, yoga Gdańsk, joga Gdańsk, yoga trójmiasto, joga trójmiasto, zajęcia jogi, zajęcia yogi, rolowanie, zajęcia rolowania, rozciąganie, zajęcia, ćwiczenia, Gdańsk, Sopot, gdynia, trójmiasto, trener, trenerka, instruktorka, instruktor, jogi, joga, yogi, yoga