Blog
Sprzęt do rolowania

Na zajęciach Yoga Roll rolujemy się na rolerach, mini rolkach, mikro roleczkach, piłkach 8 i 12 cm oraz na duoballach. Sprzętu jest dużo, bo jesteśmy mniej lub bardziej pospinani i nasze oczekiwania i cele są różne: jedni chcą się rozciągnąć do szpagatu, a drudzy powolutku, delikatnie rozluźnić. Te kolorowe akcesoria pomagają mi, choć są to zajęcia grupowe, indywidualnie podejść do każdego z Uczestników i Uczestniczek. 

Nic więc dziwnego, że patrząc na te piękne „zabaweczki” pytacie mnie po zajęciach: „gdzie mogę to kupić” i „co mam kupić do domowego rolowania”. 

Zazwyczaj piszę maile do każdego Uczestnika i Uczestniczki. Ale wygodniej będzie napisać o tym jeden artykuł.

1. Sprzęt do rolowania

Na zajęciach używamy sprzętu marki Blackroll. Dlaczego?

Po pierwsze to właśnie polscy przedstawiciele Blackroll (jest to niemiecka firma) robią najlepsze kursy dla trenerów, fizjoterapeutów i instruktorów, które uczą wykorzystania tych akcesoriów w pracy na zajęciach grupowych i indywidualnych. Kurs ten daje również podstawową wiedzę o powięzi. Jako absolwentka tego kursu otrzymałam „licencję na rolowanie” czyli tytuł Blackroll Trainer ID: T-8924

Po drugie sprzęt tej marki jest trwały, nie odkształca się, można go dezynfekować i czyścić (nawet w zmywarce!). Dla mnie ważne jest również to, że materiał nadaje się do recyklingu. Podsumowując: z rolek, których używamy na zajęciach ciągle ktoś korzysta, nawet kilka razy dziennie. Potrzebuję sprzętu trwałego, dobrego i solidnego, bo zależy mi na tym, aby dawać Wam najlepszą jakość sprzętu i najlepszą wiedzę. Sprzęt Blackroll jest jednak drogi – coś za coś. Najwyższa jakość wiąże się z ceną, ale…
… najważniejsze jest to, aby regularnie i konsekwentnie oraz dobrze technicznie rolować się, aby uzyskać rezultat.

Pamiętajcie: nie wystarczy kupić kremu z najwyższej półki, aby mieć piękną cerę! Trzeba go jeszcze używać!!

Tak samo jest z rolowaniem. Jeżeli chcecie ćwiczyć regularnie, ale nie chcecie przepłacać kupcie dobry roler np. z firmy 4Fizjo.

Poniżej zrobiłam zestawienie sprzętu, na którym rolujemy się na zajęciach w dwóch wersjach Blackroll i 4 Fizjo.
Każdy znajdzie coś dla siebie!

Piłeczka 8 cm

Piłeczka 12 cm

Duoball (podwójna piłka)

Koszyk na zakupy