KONTAKT

BLOG

20 marca 2023

Zdrowy kręgosłup cz. 1

Kto z nas choć raz nie odczuł bólu kręgosłupa...

...ten jest wielkim szczęściarzem! Jeszcze kilka lat temu prowadząc zajęcia grupowe każdy przychodził, ćwiczył i wychodził. Celem była piękna sylwetka, zrzucenie wagi i lepszy wygląd. Skoki na stepach, pajacyki i skakanka to były ulubione formy ćwiczeń. Później zaczęło się to zmieniać. Uczestnicy zajęć podchodzili do mnie i opowiadali o dolegliwościach w kręgosłupie spowodowanych często siedzącą pracą, przemęczeniem czy opieką nad małymi dziećmi (lub wszystko na raz). Każdą osobę kierowałam wtedy do fizjoterapeuty. Jednak osoby odczuwające ból kręgosłupa nie chciały rezygnować z zajęć! Ba! Większej części uczestników ruch pomagał, a bezruch szkodził. Pamiętam rozmowę z jedną z uczestniczek zajęć, która mówiła, że będąc w pracy, przy biurku cierpi, ale jak jedzie w góry wędrować po tatrzańskich szlakach czuje się zdrowa, silna i nie odczuwa bólu. Postanowiłam wyszukać najlepsze szkoły dla trenerów w Polsce uczące jak prowadzić bezpieczne zajęcia PROZDROWOTNE. Zdrowy kręgosłup, który później zamienił się w zajęcia jogi, a jeszcze później dodałam Yoga Roll, i to był strzał w dziesiątkę! I nie chodzi tu o ilość ludzi na zajęciach, ale o to co zaczęli mi mówić po nich: ból pleców minął, śpię bez bólu, uczucie ciężkich nóg przeszło... Oczywiście są osoby, które muszą skorzystać z usług fizjoterapeuty i ja zawsze powtarzam, na prawie każdych zajęciach i warsztatach:

"NIC NIE ZASTAPI WIZYTY U DOBREGO FIZJOTERAPEUTY, JEŻELI BÓL TRZYMA SIĘ MIESIĄCAMI, A NAWET LATAMI - POŚWIĘĆ CZAS I PIENIĄDZE I UMÓW SIE NA WIZYTĘ DO FIZJO!"

 

Zajęcia jogi i Yoga Roll mają głównie działać prewencyjnie, abyśmy nie musieli cierpieć. Są też ulgą w cierpieniu i to dla większości uczestników. Dlatego chciałam dać Wam coś więcej! Chcę dać Wam trochę ćwiczeń, które pozwolą zadbać o zdrowy kręgosłup. 

Zacznijmy od zapoznania się z ROLOWANIEM PLECÓW DLA POCZĄTKUJĄCYCH .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
ZAPISANO!
PROSZĘ PODAĆ POPRAWNY ADRES EMAIL!

© 2023 ROCK YOGA — Sylwia Braszczyńska

SOCIAL MEDIA

Napisz do mnie lub zadzwoń:

kontakt@rockyoga.pl

+48 608 870 504 

yoga, joga, yoga Gdańsk, joga Gdańsk, yoga trójmiasto, joga trójmiasto, zajęcia jogi, zajęcia yogi, rolowanie, zajęcia rolowania, rozciąganie, zajęcia, ćwiczenia, Gdańsk, Sopot, gdynia, trójmiasto, trener, trenerka, instruktorka, instruktor, jogi, joga, yogi, yoga