Blog
Zdrowy kręgosłup cz. 1

Kto z nas choć raz nie odczuł bólu kręgosłupa…

…ten jest wielkim szczęściarzem! Jeszcze kilka lat temu prowadząc zajęcia grupowe każdy przychodził, ćwiczył i wychodził. Celem była piękna sylwetka, zrzucenie wagi i lepszy wygląd. Skoki na stepach, pajacyki i skakanka to były ulubione formy ćwiczeń. Później zaczęło się to zmieniać. Uczestnicy zajęć podchodzili do mnie i opowiadali o dolegliwościach w kręgosłupie spowodowanych często siedzącą pracą, przemęczeniem czy opieką nad małymi dziećmi (lub wszystko na raz). Każdą osobę kierowałam wtedy do fizjoterapeuty. Jednak osoby odczuwające ból kręgosłupa nie chciały rezygnować z zajęć! Ba! Większej części uczestników ruch pomagał, a bezruch szkodził. Pamiętam rozmowę z jedną z uczestniczek zajęć, która mówiła, że będąc w pracy, przy biurku cierpi, ale jak jedzie w góry wędrować po tatrzańskich szlakach czuje się zdrowa, silna i nie odczuwa bólu. Postanowiłam wyszukać najlepsze szkoły dla trenerów w Polsce uczące jak prowadzić bezpieczne zajęcia PROZDROWOTNE. Zdrowy kręgosłup, który później zamienił się w zajęcia jogi, a jeszcze później dodałam Yoga Roll, i to był strzał w dziesiątkę! I nie chodzi tu o ilość ludzi na zajęciach, ale o to co zaczęli mi mówić po nich: ból pleców minął, śpię bez bólu, uczucie ciężkich nóg przeszło… Oczywiście są osoby, które muszą skorzystać z usług fizjoterapeuty i ja zawsze powtarzam, na prawie każdych zajęciach i warsztatach:

„NIC NIE ZASTAPI WIZYTY U DOBREGO FIZJOTERAPEUTY, JEŻELI BÓL TRZYMA SIĘ MIESIĄCAMI, A NAWET LATAMI – POŚWIĘĆ CZAS I PIENIĄDZE I UMÓW SIE NA WIZYTĘ DO FIZJO!”

Zajęcia jogi i Yoga Roll mają głównie działać prewencyjnie, abyśmy nie musieli cierpieć. Są też ulgą w cierpieniu i to dla większości uczestników. Dlatego chciałam dać Wam coś więcej! Chcę dać Wam trochę ćwiczeń, które pozwolą zadbać o zdrowy kręgosłup. 

Zacznijmy od zapoznania się z ROLOWANIEM PLECÓW DLA POCZĄTKUJĄCYCH .

Koszyk na zakupy