Blog
Parivrtta Parsvakonasana

Pozycja odwróconego kąta. Asana ta jest intensywnym skrętem, do którego warto dobrze się przygotować! Jest ona mocniejszą wersją trójkąta skręconego (Parivrtta Trikonasana), a najlepiej wykonać trójkąt skręcony przed naszą asaną. 

Przygotowanie

Otwarcie klatki piersiowej, rozciągnięcie nóg i wydłużenie boków ciała znacznie ułatwi nam wykonanie tej asany. Najlepiej przed jej wykonaniem zrobić serię skrętów oraz pozycji i ćwiczeń, które pomogą nam rozciągnąć nogi.

Wprowadzenie do pozycji

Prawą stopę kierujemy w prawo i zginamy w kolanie do kąta prostego. Druga noga pozostaje prosta i:

1. Pięta cały czas odłożona jest na podłodze

2. Odrywamy piętę od podłogi – jak na zdjęciu (wersja łatwiejsza)

 

Skręcając tułów lewą rękę połóż po zewnętrznej stronie prawego uda tak, aby pacha była bardzo blisko uda lub stykała się z nogą, a dłoń była oparta o podłogę (możesz użyć klocka jeżeli dłoń nie sięga do podłogi).

Drugą (lewą) rękę wyprostuj i przenieś nad głową tak, jakby była przedłużeniem ciała. Cały czas pracuj biodrami, aby je intensywnie skręcić. Możesz teraz przełożyć lewą rękę pod udem, a prawą zgiąć za plecami. Spleć ręce za plecami i utrzymuj skręt oraz równowagę

 

Korzystne działanie Parivrtta parsvakonasany to intensywny masażnarządów wewnętrznych, a jednym a wielu dobrodziejstw jest to, że poprawia nam się trawienie!

Koszyk na zakupy