Blog
Rolowanie
- przód i bok uda

Każda osoba na warsztatach i zajęciach rolowania ma pospinane mięśnie czworogłowe uda. To miejsce w naszym ciele nieustannie pracuje! Mięsień ten jest bardzo ważny ze względu na współpracę ze stawem biodrowym jak i kolanowym. Jego rolą jest min. stabilizacja naszego kolana oraz wspomaganie innych mięśni przy zgięciu biodra.

ROLOWANIE PRZODU UDA

Duży roller
Kładziemy przód prawego uda na wałku. Druga noga jest ugięta i leży na podłodze w pozycji takiej „żabki”. Noga leżąca na wałku jest prosta i rozluźniona. opieramy się na przedramionach, a nasze ciało jest rozluźnione, ale lędźwia nie opadają mocno – nie chcemy ich nadwyrężyć. 
Przesuwamy nogę po wałku od kolana do pachwiny POWOLNYM, DOKŁADNYM ruchem. Staramy się zrobić od 3 do 4 takich rolowań. Kiedy napotkamy punkt bólu, takie miejsce, które powoduje dyskomfort wtedy zatrzymujemy się i staramy się to miejsce rozluźnić. Będzie nas bolało, ale z czasem miejsce to rozluźni się na tyle, że ból odejdzie.

Mały wałek
Mały wałek kładziemy na podłodze lub na podwyższeniu np. bloczku do jogi. Ponownie kładziemy udo na wałku przyjmując  pozycję taką jak opisałam wyżej. Przejeżdżamy cały przód uda od biodra po kolano. Jeżeli rolujecie się na bloczku podzielcie sobie nogę na dwie części: od biodra do połowy uda i od połowy uda do kolana. Pamiętajcie, że tylko dokładne rolowanie przyniesie efekty! 

Piłeczka
Rolując udo piłeczką musimy być przygotowani na mocne doznania… Jest to rolowanie dla tych, którzy już jakiś czas masują się i to regularnie. Pamiętajcie, aby nie masować się zbyt mocno, bo wtedy przynosi to odwrotny efekt – ciało bardziej się spina. 

Rolowanie piłeczką wygląda tak sami jak rolowanie małym wałkiem!

ROLOWANIE BOKU UDA

Grupę bocznych mięśni uda wygodnie roluje się przy okazji masowania czworogłowych. Z pozycji rolowania przodu przekręcamy się na bok (zdjęcie poniżej) tak aby noga, która była na podłodze znalazła się z przodu oparta na stopie. Rolujemy teraz bok uda przejeżdżając po wału od biodra do kolana. Noga ma być luźna, rolujemy się powoli i dokładnie. Gdy poczujemy w jakimś miejscu ból – zatrzymujemy się i rozluźniamy. 
Tak jak w przypadku rolowania mięśni czworogłowych rolowanie bocznych mięśni możemy wykonać małym wałkiem i piłeczką. 

Duży roller

Mały wałek

Piłeczka

Koszyk na zakupy