KONTAKT

BLOG

07 września 2022

Uttanasana

Dotknięcie dłońmi do podłogi, przy prostych nogach jest celem dla wielu osób, które zaczynają praktykę jogi czy samo rozciąganie. Jest to również test funkcjonalny, który pokazuje nam w jakim stanie są tyły naszych nóg i nasz tułów. 

 

To w jakim zakresie zrobimy skłon zależy od wielu czynników np. ruchomości odcinka lędźwiowego, elastyczności mięśni kulszowo-goleniowych, spięcia stóp. NIE TYLKO OD ROZCIĄGNIĘCIA TYŁÓW NÓG. 

 

Częstym błędnym kołem przy pogłębianiu skłonu jest usilne rozciąganie tyłów nóg. Oprócz tego warto dodać:

1. Otwieranie bioder np. Malasana, Baddhakonasana, Janu Sirsasana

2. Rozluźnianie dolnych pleców np. Balasana, 

3. Rozciąganie boków np. Trikonasana, Parsvottanasana

 

Wprowadzenie do pozycji

Stań w Tadasanie - stopy połącz weź wdech i unieś ręce w górę. Wyciągając boki ciała wyciągaj ręce jak najdalej przed siebie nie zmieniając układu nóg i tułowia (wyobraź sobie, że sięgasz daleko po coś dłońmi). Odłóż ręce na podłogę, lub na klocki. Staraj się nie zginać kolan.

 

 

W drugiej wersji, nadal z prostymi kolanami ułóż ręce na podłodze lub na piszczelach. Wyciągnij maksymalnie boki tułowia i skieruj mostek i wzrok do przodu. Ta wersja podobnie jak Parsvottanasana skupia się na wydłużaniu boków tułowia.

 

 

 

 

NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
ZAPISANO!
PROSZĘ PODAĆ POPRAWNY ADRES EMAIL!

© 2023 ROCK YOGA — Sylwia Braszczyńska

SOCIAL MEDIA

Napisz do mnie lub zadzwoń:

kontakt@rockyoga.pl

+48 608 870 504 

yoga, joga, yoga Gdańsk, joga Gdańsk, yoga trójmiasto, joga trójmiasto, zajęcia jogi, zajęcia yogi, rolowanie, zajęcia rolowania, rozciąganie, zajęcia, ćwiczenia, Gdańsk, Sopot, gdynia, trójmiasto, trener, trenerka, instruktorka, instruktor, jogi, joga, yogi, yoga